Aktualności

Półkolonie zimowe – najważniejsze informacje dla rodziców

Szanowni Państwo,

oto najważniejsze informacje i sprawy organizacyjne związane z pobytem Państwa dzieci na organizowanych przez nas półkoloniach:

Kadra wypoczynku:

Kierownik wypoczynku: Anna Wieczorkiewicz (tel: 534 822 335)

(ukończony kurs kierowników wypoczynku oraz szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej)

Wychowawcy wypoczynku, instruktorzy jazdy konnej:

– Karolina Rej (ukończony kurs wychowawców wypoczynku oraz instruktora jazdy konnej, Brązowa odznaka Jeździecka PZJ)

– Joanna Bulińska (ukończony kurs wychowawców wypoczynku oraz instruktora jazdy konnej, Srebrna Odznaka Jeździecka PZJ)

–  Artur Ankiewicz (ukończony kurs wychowawców wypoczynku oraz instruktora jazdy konnej, Srebrna Odznaka Jeździecka PZJ)

Ramowy plan dnia:

Plan dnia otrzymacie Państwo w wiadomości e-mail, gdyż jest on różny dla każdego turnusu.

Płatności:

Pozostałą po odjęciu zadatku kwotę  uprzejmie prosimy wpłacić albo przelewem najpóźniej w czwartek w tygodniu poprzedzającym turnus, albo gotówką na miejscu w pierwszym dniu półkolonii przed rozpoczęciem zajęć.

Warunkiem udziału w półkoloniach jest dokonanie płatności (i jej zaksięgowanie na naszym koncie, niestety nie honorujemy potwierdzeń przelewów wykonanych na ostatnią chwilę!).

Osoby chętne na wykupienie obiadów – w pierwszym dniu półkolonii wpłacają gotówką kwotę 60 zł za 6 obiadów (prosimy nie przelewać na nasze konto kwoty za obiady!)

Przyjazd na półkolonie i odbiór dzieci:

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 8:00, zbiórka kończy się o godz. 8:15.

Osoby spóźnione – prosimy nas poinformować o spóźnieniu telefonicznie lub poprzez SMS. Od godz. 9:15 ośrodek jest zamknięty, osoby spóźnione prosimy oczekiwać przed wejściem do ośrodka i skontaktować się z nami telefonicznie (tel.: 534 822 335). Prosimy nie przeprawiać samodzielnie dzieci przez ogrodzenie – przybycie dziecka musi być każdorazowo odnotowane  przez wychowawcę na liście obecności!

Odbiór dzieci możliwy jest w godz. 16:45 – 17:00 wyłącznie przez rodzica lub prawnego opiekuna. Jeżeli dziecko ma być odbierane przez inną osobę prosimy dostarczyć pisemne upoważnienie  rodzica lub opiekuna prawnego wskazujące osobę upoważnioną do odbioru dziecka z półkolonii, w przeciwnym wypadku dziecko nie zostanie wydane z półkolonii! Prosimy o punktualny odbiór dzieci z półkolonii!

Można odebrać dziecko przed zakończeniem zajęć, jednak uprzejmie prosimy ograniczyć takie sytuacje do niezbędnego minimum – znacznie dezorganizuje to pracę wychowawcy i organizację zajęć. O planowanym wcześniejszym odbiorze dziecka prosimy poinformować najpóźniej tego samego dnia do godz. 12:00.

Jak ubrać dziecko na półkolonie:

Dzieci najlepiej ubrać w wygodny, sportowy strój, który można ubrudzić. Niezależnie od prognozy pogody obowiązkowe są: kurtka z kapturem, czapka, szalik, rękawiczki, dobrze jest mieć przez cały turnus kalosze i jedne spodnie i skarpety na przebranie – te rzeczy dzieci mogą zostawić u nas np. w plecaku na cały czas trwania półkolonii. Kask jeździecki dziecko każdorazowo otrzyma od nas na czas zajęć przy koniach.

W przypadku Zimowej Akademii Jeździeckiej – dobrze jest dać dziecku na przebranie inny strój niż jeździecki – wygodne buty, spodnie dresowe.

SONY DSC

Wyżywienie:

Przewidujemy małą przerwę śniadaniową w godz. 9:30-9:45, można dać dziecku kanapkę, wafelka, jogurt czy owoc. Obiad przewidziany jest w godz. 12:30 – 13:00. Prosimy o zaopatrzenie dziecka w rozsądną ilość jedzenia (nie za dużo, gdyż dzieci najedzone wafelkami niechętnie jedzą obiad!)

Podczas całego turnusu dla dzieci jest woda mineralna bez ograniczeń ilościowych, można dać dziecku jego ulubiony kubek. Istnieje też możliwość zaparzenia herbaty (wszystko oczywiście nieodpłatnie).

Pozostałe informacje:

Rodzice uczestników Zimowej Akademii Jeździeckiej są proszeni o zapoznanie się ze Zgodą rodziców, o podpisanie której będziemy prosili w pierwszym dniu półkolonii przed rozpoczęciem zajęć.

Z każdego turnusu sporządzamy krótką foto-relację, która po kilku dniach jest dostępna na naszej stronie w zakładce „Aktualności”.

Uprzejmie prosimy rodziców / opiekunów o pozostawanie w godzinach półkolonii pod wskazanym przez siebie numerem telefonu! Z nami będzie nieprzerwany kontakt pod numerem: 534 822 335.  Prosimy również o informację, jeżeli w stanie zdrowia dziecka zaszły jakieś istotne zmiany od czasu wypełniania przez Państwa karty kwalifikacyjnej.

Nasze półkolonie zgłoszone są do Kuratorium Oświaty w Poznaniu, istnieje możliwość wystawienia zaświadczenia do zakładu pracy rodzica.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnego wypoczynku, a Państwa zapewniamy, że dzieci pozostają pod fachową opieką.

 

 error: Content is protected !!