Konie

pansernikPAN SERNIK

Pasternik, Pancernik, Pastewnik, Pasternak, Pankracy… Nasz młodziutki super-kucyk z białą łatką na zadku i ogonem we wszystkich kolorach zebry 😉 Mimo dziecięcego wieku jest kopytnym wcieleniem stoicyzmu – nie ma rzeczy, która wywołuje w nim bardziej wybuchową reakcję niż ziewnięcie lub wyraziste zdziwienie. Nie umie jeść jabłek…

mousie

MOUSIE

Mousie czyli Myszka. Starsza, dobroduszna pani z lekką nadwagą. Dzieci chwalą ją sobie za wspaniałą, niewymagającą czyszczenia maść. Skuteczna i szybka na zawodach 😉

 

 

spr SPRĘŻYNKA

Nasza łaciata piękność. Typowa kobieta – delikatna, wrażliwa, miewa zmienne nastroje – od euforii wyrażającej się radosnym galopem, po focha giganta (“To, że wczoraj podałam tylną nóżkę, nie znaczy, że dziś będzie tak łatwo”, “Wąż??!! Ale że z wodą??!! Przecież ja nienawidzę kąpieli!! (mimo, że wczoraj i przedwczoraj kąpana bez problemu), “Dziś kategorycznie nie będę stać w miejscu nawet 3 sekundy”). Z  reguły jednak jabłuszkiem czy marchewką da się ją przekonać do owocnej współpracy.

baltazar BALTAZAR

Swoje imię zawdzięcza roli jednego z Trzech Króli w naszej akcji zbierania karmy dla bezdomnych zwierząt. Nasz najmniejszy mikro-konik, za to wielki duchem! Walijscy przodkowie przekazali mu urodę, ambicję i temperament. Dzieci go uwielbiają za jego nienaganne maniery zarówno przy czyszczeniu jak i na jeździe. Niejeden koń ujeżdżeniowy pozazdrościłby mu obszerności wykroku w kłusie.

karmel KARMEL

Bardzo przyjazny i towarzyski konik, chętnie okazuje swoje uczucia soczystym lizaniem, podgryzaniem i wyrazistym obwąchiwaniem swojego jeźdźca. Zjada wszystko, co napotkają jego wargi – uwiązy, wodze, buty, rękawiczki… Początkowa wrażliwość słonika ustępuje coraz większej subtelności i gracji – w zadziwiającym tempie uczy się koordynować ruchy swoich kończyn. Po jeździe uwielbia dostać buzi w nosek.error: Content is protected !!